Content marketing jest sposobem na zainteresowanie klientów Twoją ofertą, a także skuteczną metodą pozyskiwania nowych klientów. Dowiedz się czym on jest i jak wpłynie na Twoją markę.

Czym jest content marketing?
Content marketing jest strategią, która ma na celu pozyskiwanie klientów poprzez zainteresowanie odbiorców treścią, którą tworzysz. Content marketing może przyjmować różne formy. Do najbardziej znanych, atrakcyjnych i przydatnych form content marketingu uważa się poradniki, blogi, artykuły sponsorowane i artykuły eksperckie.
Forma i sposób przekazania treści jest bardzo ważby, ale równie ważna jest kreatywność. Im lepszy pomysł i im bardziej oryginalny, tym więcej osób może przekonać do danego produktu lub usługi. Dlatego warto trochę pogłowić się i poświęcić trochę więcej czasu, aby stworzyć coś co przyciągnie i zaciekawi odbiorców i sprawi, że zapamiętają oni daną markę i kojarzyć będą ją z ciekawymi strategiami marketingowymi.
Do rzadziej praktykowanych form content marketingu należą ebooki, vlogi, i webinary. Innowacyjność w marketingu nie śpi, wiec to tylko kwestia czasu, aż ktoś (może ja) wymyśli coś nowego i świeżego.

Na jakich zasadach funkcjonuje content marketing?
Marketing treści jest zbiorem działań, którego celem jest zwiększenie ruchu na Twojej stronie, rozpoznawalności marki, a także sprzedaży, poprzez pozyskiwanie klientów, które odbywa się dzięki budowaniu relacji z klientem. W standardowych relacjach klienta z firmą najważniejsza jest transakcja. Z kolei dzięki praktykowaniu content marketingu komunikacja opiera się na zaangażowaniu z obu stron, ponieważ tworzenie wartościowych treści przez markę, zaspokaja potrzeby naszych klientów. Marka dla klienta przestaje być tylko dostawcą danego produktu lub usługi, a staje się ekspertem i zaczyna być autorytetem.

Wpływ content marketingu na budowanie SEO
Myśląc o content marketingu nie można pominąć jego dużego wpływu na SEO. Zadaniem content marketingu, oprócz popularyzacji marek i pozytywnego oddziaływania na budowanie relacji, jest takżepromocja wysokiej jakości treści, co wpływa korzystnie na SEO. Dzięki linkowaniu i udostępnianiu przez odbiorców, nasza treść bardzo szybko się rozprzestrzenia i powiększa swoje zasięgi, a to bezpośrednio wpływa na pozycję naszej strony w wyszukiwarce.

Podsumowując, dzięki działaniom content marketingu Twoja marka:

  • zwiększy zasięgi,
  • stanie się bardziej rozpoznawalna,
  • zdobędzie miano eksperta,
  • zyska zaufanie klientów,

Dlatego warto systematycznie i staranie prowadzić Content Marketing, który jest bogaty w wartościowe, przydatne i interesujące treści.